Kapela

Havířovská kapela SOLAR SYSTEM vznikla v srpnu roku 2010, ještě v témž roce natočila bezejmenné osmiskladbové demo, na kterém prezentovala svůj osobitý styl, založený na silných melodiích, českém zpěvu, podpořené tóny kláves, občas s prvky progrese.

V roce 2015 vychází debutní album Atlantis, které jako digipack vydal Magick disc musick. K albu je natočen klip Loutka, a kapela vystupuje na více akcích, např. na Masters of rock nebo Orgasmafest na Slovensku.

V roce 2019 se pomalu začíná připravovat nové CD Synchronicita, které nakonec vlivem personálních změn a nouzového stavu vychází v červenci 2020 pod hlavičkou Slovak Metal Army. Album obsahuje celkem 11 skladeb s masteringem v Grapow studios pod dohledem samotného Rolanda Grapowa (Masterplan). Skupina, složená zkušenými muzikanty z kapel jako například Hypnotic Scenery, Moravius, Demiurg nebo Postcards from Arkham, také připravila klipy ke skladbám nového CD, a to lyric video ke skladbě Kepler 186f a hraný klip ke skladbě Kusy křídel.

Vystoupila na největších tuzemských festivalech Masters of Rock, Metalfest nebo Rock Castle. V roce 2023 přibírá do svých řad kytaristu Žabáka a pomalu připravuje nové album.


Současná sestava:


  • Ota Gajdoš – zpěv
  • Petr Štrauch – kytara
  • Martin Vaněk – basa
  • Jan Gajdoš - bicí
  • Petr Trunečka - kytara


Czech metal band SOLAR SYSTEM was formed in August 2010, in the same year they recorded an unnamed eight-song demo, on which they presented their distinctive style, based on strong melodies, Czech singing, supported by key tones, sometimes with elements of progression.

In 2015, the debut album Atlantis is released as a digipack by label Magick disc musick. To the album was recorded a movie for song Loutka. Band performs at several events, such as Masters of rock or Orgasmafest in Slovakia.

In 2019, the preparation of a new CD Synchronicita is slowly beginning, which will eventually be released in July 2020 under the Slovak Metal Army due to personnel changes and covid. The album contains a total of 11 songs with mastering in Grapow studios under the supervision of Roland Grapow himself (Masterplan). The band, made up of experienced musicians from bands such as Hypnotic Scenery, Moravius, Demiurg and Postcards from Arkham, also prepared movies for the song of new CD, a lyric video for the song Kepler 186f and a feature clip for the song Pieces of Wings.


  • Ota Gajdoš – vocal
  • Petr Štrauch – guitar
  • Martin Vaněk – bass
  • Jan Gajdoš - drums
  • Petr Trunečka - guitar